Kolejna seria Mroza z charyzmatycznym bohaterem

Seria z komisarzem Forstem to kolejny cykl, za który odpowiedzialny jest polski pisarz kryminałów Remigiusz Mróz. Autor znany również z szybkości, z jaką pisze kolejne powieści sygnowane jego nazwiskiem, stworzył kolejną serię sprzedającą się w zawrotnym tempie. Pakiet: Seria z komisarzem Forstem T.1-5 (https://www.taniaksiazka.pl/pakiet-seria-z-komisarzem-forstem-t-1-5-remigiusz-mroz-p-1310451.html) to zestaw zawierający w sobie wszystkie części przygód komisarza Wiktora Forsta – wizualnie tworzący zgrabną całość. Czy warto zainwestować we wszystkie tomy?

Kryminalna Polska

Cały cykl rozpoczyna książka pod tytułem Ekspozycja. To właśnie w niej czytelnicy mają szansę poznać Forsta – przyjrzeć się bliżej jego osobowości, codziennej rutynie oraz sposobowi bycia. Raz jeszcze Remigiusz Mróz serwuje odbiorcom akcję od pierwszych stron. Na Giewoncie ma miejsce zbrodnia. Jej ofiara zostaje powieszona na tamtejszym krzyżu. Nad sprawą przestępstwa zaczyna pracować bezczelny i pyskaty komisarz Forst – z racji na jego charakter sprawa szybko zostaje mu zabrana. Nie powstrzymuje to jednak policjanta przed dalszym grzebaniem przy tajemniczej zbrodni. Morderca igra z przedstawicielami prawa, zostawiając w ustach swoich kolejnych ofiar dziwne monety – te mają być podobno kluczem do rozwiązania zbrodniczej zagadki. Forstowi w poszukiwaniach pomaga odważna dziennikarka Olga Szrebska.

Zakończenie, które zmusza do sięgnięcia po kolejny tom

Tom pierwszy skonstruowany jest w taki sposób, że czytelnik kończąc powieść zostaje pozostawiony z większą ilością pytań, aniżeli odpowiedzi. Podobnie jest z kolejnymi częściami. Trzeba przyznać, iż Pakiet: Seria z komisarzem Forstem T.1-5 to niemała gratka dla fanów kryminalnych historii. Całość nieustannie trzyma w napięciu, pozbawiona jest wybijających z rytmu niepotrzebnych przestojów, ale i sporo tu momentów, w których realizm odpływa daleko od pomysłów Mroza. Sensacyjna dynamika stoi nad kryminalnym, bardziej przyziemnym opowiadaniem dzięki czemu książki Remigiusza Mroza czyta się łatwo. Z drugiej strony może być to minusem dla tych czytelników, którzy poszukują w kryminalnych powieściach większej dozy realizmu. Jednocześnie należy przyznać, że pisarz wie, jak opowiadać – główni bohaterowie są charyzmatyczni, emanujący energią, a cały świat przedstawiony tętni życiem. Jeśli chodzi o wykreowanie postaci seria z komisarzem Forstem jest jednym z lepszych przedstawicieli tradycyjnego kryminału. Mniej, jeśli chodzi o szarżującą momentami w nieokreślonych kierunkach fabułę.

Tło zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com